• Pancar OSB 7. Cadde No: 11 Torbalı 35860 / İzmir Türkiye
  • +90 (232) 257 72 27 - +90 (544) 248 82 99
  • info@haliyikamamakinalari.com

Temizlik sektörünün günümüzdeki yeri küçümsenmeyecek kadar büyüktür. Özellikle de sağlık alanında temizliğin çok büyük bir önemi vardır. Halı yıkama sektörü de son on yılda en hızlı gelişen temizlik kollarından biridir. Hem hizmet hem de ekipman anlamında çok hızlı büyüme yaşanmış bir sektördür. Halıların temiz olmadığı ortamlarda yaşayan bütün canlılar, başlıca insanlar ve hayvanlar, tehlikeli birçok hastalık tarafından etkilenebilmektedir. Firmamız yarım asırdır temizlik makinaları sektöründe hizmet vermektedir. Halı yıkama makinası, halı sıkma makinası ve diğer birçok temizlik makinaları üretimi yapan firmamız sektöründe Türkiye’nin en büyük üreticileri arasındadır.

Otomatik halı yıkama makinaları üretimi giderek artmaktadır. Bu alanda çalışan firmaların sayısının 100’den fazla olduğu bilinmektedir. Halı yıkama işine başlayabilmek için çok az bilgi ve tecrübe gerekmektedir. Bunun sebeplerinden birisi makinaların kullanım kolaylığıdır. Otomatik halı yıkama makinası kullanılan bir firmada, halılar makinaların PLC sisteminde tanımlanan programlara göre otomatik olarak yıkanmaktadır. Sizin yapmanız gereken tek şey halıya uygun 1-2 tuşa basmaktır. Otomatik halı yıkama makinaları kullanımı, işçilikten, zamandan, elektrikten, sudan, kimyasallardan ve bilimum tüketilen kaynaklardan tasarruf sağlar. Halı cilalama makinaları ve benzeri ürünler artık giderek daha az tercih edilmektedir. Çünkü bu tip ürünlerin verimliliği ve etkinliği halı yıkama makinaları ile kıyaslandığında oldukça düşüktür. Halı yıkama makinaları, halı cilalama makinası aracılığı ile yapılan yıkamaya göre çok daha detaylı ve tasarrufludur.

Otomatik Halı Yıkama Makinası Fiyatları

Ekonomik etkenler ve sektördeki rekabet Otomatik halı yıkama makinası fiyatları üzerinde sık sık değişikliğe yön vermektedir. Makinaların özellikleri ve firmanın güvenilirliği fiyatlara etki eden en önemli iki konudur. Örneğin halı yıkama makinesi için fiyata etki eden etkenler kısaca şu şekilde belirtilebilir: ana malzeme, fırça sayısı, kapasite, sistem (otomatik, manuel), bant genişliği ve benzeri. Firmanın güvenilirliği konusu ise makina özellikleri kadar önemlidir. Bu firma ne kadardır halı yıkama makinaları sektöründe? Bu firmanın garanti hizmetleri var mı, varsa kaç yıl? Bu firma ihtiyacınız olduğu anda telefona çıkıyor mu? Elbette fiyat konusu da çok önemlidir, ancak ucuz olan firmaların ürünlerinin genelde daha düşük kalitede olduğu da bir gerçektir. Diğer bir yandan baktığımız zaman ise, en pahalı makinanın en iyi makina olduğunu da söyleyemeyiz. Bu yüzden internet üzerinden araştırma yaparken, çeşitli sosyal medya kaynakları üzerinden bu firmanın müşteri memnuniyetini gözlemlemenizi kesinlikle öneriyoruz. Firmalarla telefon görüşmesi yapmanız, detaylı bilgi alabilmeniz açısından önerilmektedir.

Otomatik Halı Yıkama Makinalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halı yıkama makinaları sektörü giderek büyümektedir. Bu sektördeki firma sayısının önümüzdeki 5 yıl içerisinde 300’ü geçmesi hedeflenmektedir. Böyle büyük bir sektörde her üreticiye ulaşabilmek ve bilgi alabilmek mümkün değildir. Bu yüzden öncelikle kurumsallaşmış, müşteri memnuniyeti yüksek ve aktif olarak ihracat yapan firmalarla görüşmenizi öneriyoruz. Tam otomatik halı yıkama makinası, diğer halı yıkama yöntemlerine göre her anlamda üstün gelmektedir. Günde 600-700 metrekare halıyı manuel olarak veya halı cilalama makinası ile yerde yıkamak çok güçtür. Otomatik halı yıkama makinası ile ise 1000 - 1200 metrekare halıyı 8 saat içerisinde yıkamanız zor değildir. Otomatik halı yıkama makinalarının en büyük katkısı bu sebepten dolayı verimlilik ve üretim artışıdır. Sektörde bulunan halı yıkama makinaları birçok farklarla birbirlerinden ayrılmaktadır. Bu yüzden direk fiyat karşılaştırması yerine, daha detaylı bir analiz önerilmektedir. Makinalar birbirlerine benzese dâhi özellikler çok farklı olabilmektedir. Fırça sayısı, bant genişliği ve malzeme tipi halı yıkama makinaları özelliklerinde için kritik seçimlerdir. Halı yıkama makinası alırken bölgenizdeki yıkanacak halıların özelliklerini iyi bilmelisiniz. Örneğin halıların %85’i 6 metrekare ve altı, %10’u 9 metrekare ise 2.5 metre kullanım alanına sahip 3+3=6 disk fırçalı bir makine sizin için yeterli olacaktır.

Halı yıkama makinası siparişi vermeden ve almadan önce mutlaka firmalar hakkında detaylı araştırmalar yapınız. Sosyal medya bu konuda oldukça fazla bilgi içermektedir. Doğru firma ile çalışmanız, yedek malzeme tedariğinde, satış sonrası hizmetlerde ve satıcıyla anlaşmanızın şartlarının yerine getirilmesi açısından önemlidir. Merdiven altı firmalar bu konularda size güvence verseler de sözlerini ve yükümlülüklerini yerine getirmede eksik kalabilmektedir. Halı tipleri, halı boyutları ve halı kirliliğine göre bölgeniz için uygun bir makine seçmelisiniz. Firmamız bu konuda size sonuna kadar destek olacaktır. Sizin bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir halı yıkama makinası arıyorsanız doğru adrestesiniz.