• Pancar OSB 7. Cadde No: 11 Torbalı 35860 / İzmir Türkiye
  • +90 (232) 257 72 27 - +90 (544) 248 82 99
  • info@haliyikamamakinalari.com
› Halı Sıkma Makinası HSM 4200

HALI SIKMA MAKİNASI HSM 4200


hsm 4200 halı sıkma makinası
uzunluk
5220 mm
genişlik
1680 mm
yükseklik
1210 mm
iç TAMBUR
AISI 304 CrNi Paslanmaz Çelik
dış TAMBUR
AISI 304 CrNi Paslanmaz Çelik
MAKS. HALI GENİŞLİĞİ :
4200 mm
çap
45 cm
güç
11 kW
diğer özellikler
4 Adet Körük- 4 Adet Amortisör - 10 Adet Vakumlu Takoz- 2 Adet Ağır İş Tipi Rulman - Halıları %95 , 98 Oranında ve 2.5 ila 3 Dakika İçerisinde Kurutur - Erg Makine'ye Has Üretim Tekniği Sayesinde Balanssız Çalışır - Pnömatik Kapak - Otomatik Fren Sistemi (Opsiyonel) - Otomatik Geri Sarma Sistemi (Opsiyonel) - Kapağın Otomatik Olarak Açılıp Kapanması (Opsiyonel)
halı sıkma makinası

Tamburla Neden Paslanmaz Çelik Olmalıdır?

Tıpkı evdeki çamaşır makinelerinde olduğu gibi, makinede bulunan tamburlar makinenin paslanmaya sebep olabilecek kimyasallardan korunması için iç ve dış tamburun paslanmaz çelik olması gerekmektedir. Evdeki çamaşır makinesini açıp baktığınızda, tamburun ne galveniz kaplama ne de epoksi boya olmadığını, paslanmaz çelik olduğunu göreceksiniz. Paslanmaz çelik tamburlara sahip olmayan bir makine çok kısa bir süre dayanabilir.

Neden Pnömatik Kapak Kullanılmalıdır?

Daha güvenli, hızlı ve kolay kullanım için. Manuel kapaklar çok kolay gevşeyip bozulma eğilimindedirler. Gün boyunca manuel kapağı sürekli çevirip açmak ve kapatmak üretimin yavaşlamasına ve çalışanların hantallaşmasına sebep olur. Bununla birlikte pnömatik kapaklar daha güvenli bir çalışma ortamı sağlar.

Neden Hava Körüğü Kullanılmalıdır?

Tekerler, metal ağırlıklar veya yaylar körüğün sağlayabileceği titreşim direncini asla sağlayamaz. Tekerler her ne kadar pratik gibi görünse de, makinenin hareket etmesi kaçınılmaz olacaktır. Ancak hava körükleri sayesinde bu titreşim direnci makineyi hareket ettirmeyecek seviyeye ulaşır.

Neden Ağır İş Tipi Rulmanlar?

4 metre genişliğe sahip halılar 2 metre genişliğe sahip halılara göre kat ve kat daha ağırdırlar ve bu halıları ıslakken taşımak son derece zordur. Sıkma makinemizde iç tambur 3 milimetre kalınlığındadır ve bu iç tamburu çeviren mil 110 milimetre çapındadır. Güçlü ve tutarlı bir performans, aynı zamanda dayanıklılık için halıları taşıyacak rulman sisteminin ağır iş tipi ve bu rulmanla çalışacak sistemlerin darbeye ve ağırlığa dayanıklı olması gerekmektedir.

Sıfır Balans Üretim Nedir?

Sıkma makinelerinde kullandığımız bu üretim tekniği sayesinde, makine çalışırken de kapalıyken de, iç ve dış tambur arasında daima aynı uzunlukta boşluk vardır. Bu da ağırlığın dengelenmesini sağlar, bu sayede makine daima balanssız bir şekilde çalışır.