• Pancar OSB 7. Cadde No: 11 Torbalı 35860 / İzmir Türkiye
  • +90 (232) 257 72 27 - +90 (544) 248 82 99
  • info@haliyikamamakinalari.com

304 kalite paslanmaz çelik ile sıcak galveniz daldırma ve epoksi kaplama arasındaki fark nedir?

Cevap: Galveniz kaplama veya epoksi boya ile imal edilen halı yıkama makinaları özünde demir olan makinelerdir. Bu makinaların halı yıkamada ömrü, halı yıkamada kullanılan su ve kimyasallardan dolayı yalnızca birkaç yıldır. ERGİN Makina tarafından üretilen bütün halı yıkama makinaları 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilmiştir. 304 kalite paslanmaz çelik ömür boyunca paslanmayacak bir malzemedir ve ERGİN Makina’nın sektördeki en büyük farkı, sadece 304 kalite paslanmaz çelik ve yüksek kaliteli makinalar üretmesidir. Kaliteden asla ödün verilmemektedir. Örneğin evdeki çamaşır makinenizin içini açtığınız zaman, makinenin galveniz daldırma veya epoksi boyalı olmadığını, paslanmaz çelik olduğunu görürsünüz. Epoksi boyalı veya galvenize daldırılmış demir ve paslanmaz çelik arasında 8 kat fiyat farkı vardır. Ancak bu kadar büyük fiyat farkına rağmen ERGİN Makine, halı yıkama makinaları pazarında son derece makul fiyatlara sahiptir.

Halı yıkama makinaları fiyatlarına etki eden temel unsurlar nelerdir?

Halı yıkama makinaları fiyatlarını etkileyen temel unsurlar: malzeme kalitesi (ana şase ve genel olarak makine aksamlarına kullanılan parçalar, rulman, motor, konveyör bant, elektrik malzemeleri vb.), makinada kullanılan teknoloji (PLC, zaman röleleri, sensörler vb.), fırça sayısı, konveyör bant genişliği, istenilen en özellikler ve benzeri…

Halı yıkama makinası saatte kaç metrekare halı yıkar?

Bu soru, genellikle yeni firma açmak isteyen kişiler tarafından sorulmaktadır. Halı yıkamada öncelikle müşteriden alınan halıların tamamen aynı olmadığı bilinmelidir. Bazı halılar daha küçük, bazı halılar daha büyük, bazı halılar daha kirli, bazı halılar farklı tiptedir. Bu halıların farklı yoğunlukta yıkanmaları gerekmektedir. Bu yüzden ER serisi halı yıkama makinaları hız kontrol sistemi ile donatılmıştır. Hız kontrol sistemi sayesinde, makine isterseniz halıyı 1 dakikada, isterseniz 3 dakikada, isterseniz 5 dakikada yıkayabilir. Bazı üreticiler bu rakamı konveyör bantın çalışma hızına bağlı olarak kabaca hesaplayabilmektedirler, ancak ER serisi halı yıkama makinaları sabit bant hızına sahip değildir, kullanıcı konveyör bant hızını istediği gibi ayarlayabilmektedir.

Ödeme koşullarınız nedir?

Toplam bedelin yüzde ellisi kaparo olarak kabul edilmektedir. Geriye kalan miktar, makinenin veya makinelerin fabrikamızdan yüklenmesi öncesi ödenmelidir. Nakliye, sigorta vb. hususlarda size araştırmanızda yardımcı olabiliyoruz. Ayrıca Türkiye’deki gümrük işlemleri firmamız tarafından yapılmaktadır.

Hangi büyüklükte bir halı yıkama makinası seçmeliyim?

Halı yıkama işine yeni başlayacak olan kişiler tarafından çokça sorulan sorulardan birisi de budur. Halı yıkama firması açmadan önce yıkayacağınız halıların boyutlarını ve tiplerini çok iyi bilmelisiniz. Özellikle halıları evden toplayacaksanız, öncelikle kendi evinizdeki halılara bakarak başlayabilirsiniz. Genel anlamda her ülkedeki koşullara göre halıların ölçüleri değişmektedir. Bazı ülkelerde evler çok büyük olduğundan dolayı büyük ebatlı halılar kullanılırken, bazı ülkelerde evler küçük olduğundan dolayı çok küçük ebatlara sahip halılar kullanılmaktadır. Halıların hepsini yıkamam gerekiyor şeklinde düşünüp en büyük halı yıkama makinasını almak hem gerçekçi değildir, hem de fazladan maliyete yol açmaktadır. Çünkü daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi, makine fiyatları konveyör bant eni genişledikçe artmaktadır. En küçük ve en büyük halı yıkama makinaları arasında fiyat farkı olmaktadır.