• Pancar OSB 7. Cadde No: 11 Torbalı 35860 / İzmir Türkiye
  • +90 (232) 257 72 27 - +90 (544) 248 82 99
  • info@haliyikamamakinalari.com
› Kurum Öncesi

KURULUM ÖNCESİ

İLETİŞİM

Daha detaylı bilgi alabilmek için irtibata geçebilirsiniz.

İLETİŞİM
endüstriyel halı yıkama makinaları

Kurulum Öncesi Neler Yapılmalıdır?

İşletmenize aldığınız makinelerin kurulumu için gereken bazı detaylar şunlardır: İşletmeniz minimum yüz – yüz elli metrekare bir alanda bulunmalıdır. İşletmenizin zemin katında veya kendinize ait uygun bir dükkanda olması sizin avantajınızadır. Öncelikle işletmenizde bulunması gereken üç temel şey vardır:

1. Elektrik: İşletmenizde mutlaka sanayi elektriği bulunmalıdır.

Elektrik tesisatınız makinelerimizin ihtiyaçlarına uygun olmalıdır. Elektrik voltajınız düzenli olmalıdır, voltaj farkı yüzde yirmi beşten fazla olmamalıdır. Elektrik voltajınızda aşırı iniş ve çıkışlar oluyorsa regülatör almanız gerekmektedir. İşletmenizdeki bütün motorlar için mutlaka topraklama yapılmalıdır. Elektrik tesisatınız makinelerin yerleştirileceği alana kadar gelmelidir.

2. Su: Suyunuz kireçli olmamalıdır.

Artezyen suyuna sahipseniz firmanız birçok rakibinizden Elektrik tesisatınız makinelerimizin ihtiyaçlarına uygun olmalıdır. Elektrik voltajınız düzenli olmalıdır, voltaj farkı yüzde yirmi beşten fazla olmamalıdır. Elektrik voltajınızda aşırı iniş ve çıkışlar oluyorsa regülatör almanız gerekmektedir. İşletmenizdeki bütün motorlar için mutlaka topraklama yapılmalıdır. Elektrik tesisatınız makinelerin yerleştirileceği alana kadar gelmelidir.Ayrıca makineden yıkama sonucu çıkacak kirli sular için bir gider yolu yapılmalıdır.

3. Hava: İşletmenizde bir adet hava kompresörü olmalıdır.

Bu kompresör kullandığınız makine ayısına bağlı olmakla birlikte, tam donanımlı bir firma için minimum yüz litre olmalıdır. Sıkma makinesi, toz alma makinesi gibi makineler için elli litrelik kompresörler yeterlidir. Hava tesisatınız makinelerin yerleştirileceği alana kadar gelmelidir. Makineyi kuracağınız alan, makinenin ölçülerine uygun şekilde ve kenarlarda en az bir metre boşluk kalacak şekilde hazırlanmış olmalıdır.