• Pancar OSB 7. Cadde No: 11 Torbalı 35860 / İzmir Türkiye
  • +90 (232) 257 72 27 - +90 (544) 248 82 99
  • info@haliyikamamakinalari.com
› Üretim Süreci

ÜRETİM SÜRECİ

İLETİŞİM

Daha detaylı bilgi alabilmek için irtibata geçebilirsiniz.

İLETİŞİM
Halı yıkama makinası üretim

ÜRETİM SÜRECİ

Üretim süremiz 15 iş günü ile 60 iş günü arasında olmakla beraber siparişi verilen makine, bu makinenin özellikleri, makineye eklenecek ek özellikler, özel üretim, sezon yoğunluğu, sipariş yoğunluğu gibi etmenlere göre değişmektedir. Şirketimizde üretim alanında çalışan profesyonel ve tecrübeli kadromuz ve son teknoloji ekipmanlarımız ile başlayan üretim süreci: depodan parça tedariği, ek parça üretimi veya tedariği, kaynak, montaj ve test aşamalarından oluşur. Aşağıda tam otomatik halı yıkama makinesi üretim aşamaları anlatılmıştır, diğer makinelerimizin üretim süreçleri ise yine benzer şekildedir.

1. Aşama

Depodan Parça Tedariği Şirketimizin depo bölümü fabrikamızın yaklaşık 1000 metrekarelik alanı kapsamaktadır. Bu bölümümüzde 15 farklı makine için devamlı yedek parça bulunmaktadır. Sipariş alınıp üretime başlandığı zaman ilk olarak bu depodan kullanılabilecek bütün malzemeler alınır.

2. Aşama

Ek Parça Üretimi veya Tedariği Depomuzda bulunmayan parçalar varsa bu parçalar torna ve kaynak bölümlerinde imal edilir. İmal edilemeyen parçalar uzun yıllardır çalıştığımız güvenilir ve yüksek kalite malzeme sağlayan tedarikçilerimiz yoluyla tedarik edilir.

3. Aşama

Kaynak Makinelerimizin parçaları bir araya getirildikten sonra öncelikle makinemizin iskeleti oluşturulur. Bu aşamada profesyonel ve tecrübeli argon (TIG) kaynak ustaları tarafından makine iskeleti birleştirilir. Daha sonra makine içi diğer parçalar, örneğin: yan, ön ve arka koruma kapakları, fırça taşıma arabaları ve benzeri aksamlar yine bu aşamada birleştirilir.

4. Aşama

Montaj Kaynak işlemlerinin bitiminde makinelerimizin montajı yapılır. Makinenin motorları, konveyör bantı, rulmanları ve diğer bütün parçaları bu işlemden geçer. Bununla beraber makine içi su, hava ve elektrik tesisatları makineye kurulur. Su, hava ve elektrik tesisatlarında son teknoloji ve dünya çapında bilinen kaliteli malzemeler kullanılır.

5. Aşama

Test Makinemizin PLC yazılımlarının kurulumu bu aşamadaki birinci adımdır. İkinci adım sürücülerin kontrolü ve ayarlarıdır. Makine ile ilgili bütün yazılım ve donanım ayarlarının kontrolü bittikten sonra makine iki günlük bir test sürecinde tutulur. Farklı tipteki, farklı ölçülerdeki ve farklı kirlilikteki halılar makinelerimizde test edilir. Testlerin başarı ile bitmesi sonucu yüklememiz için gerekli çalışmalara başlanır. Üretim sürecimizin tamamı İzmir Pancar Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikamızda başlar ve biter. Bütün üretim sürecimiz müşterilerimize resim ve video yoluyla aktarılır. Teslimatlarımız yine aynı şekilde bu fabrikada yapılmaktadır.